W jaki sposób rozsądnie zagospodarować deszczówkę?


Lipiec 21, 2019 Michał Gąbka 0 Comment

Koszty nawadniania ogrodu czy ziemi mogą niekiedy być ogromne. Wiąże się to nie tylko z opłatami za wodę, lecz również z zainwestowaniem w odpowiednie elementy systemu zraszającego. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy w tym zakresie jest wykorzystanie deszczówki do podlewania roślin. W jaki sposób wygodnie ją magazynować?

Wykorzystanie zgromadzonej wody deszczowej

zagospodarowanie wody deszczowejNajpopularniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o magazynowanie deszczówki jest wykorzystywanie do tego celu zbiorników retencyjnych. W zależności od potrzeb, mogą być one zróżnicowane pod względem pojemności, a także miejsca zamontowania – na rynku dostępne są artykuły naziemne oraz podziemne. Inną opcją jest zainwestowanie w zautomatyzowany system gromadzący wodę opadową, zarówno tę z gruntu jak i dachu. Po oczyszczeniu jej przez specjalne urządzenie filtrujące, ciecz nadaje się do użytku w gospodarstwie domowym – na przykład do mycia naczyń czy spłukiwania wody w toalecie. Właściwe zagospodarowanie wody deszczowej pozwala na znaczące ograniczenie wydatków i na ogół jest bardzo wygodne. Ciekawym pomysłem, a przy tym bardzo estetycznym, jest również zakup mniejszych, ozdobnych zbiorników na deszczówkę, które mogą stanowić atrakcyjny dodatek do wyglądu ogrodu. Dostępne są one w marketach budowlanych, w różnych rozmiarach i kształtach, tak więc każdy klient z pewnością znajdzie artykuł dla siebie.

Dzięki regularnemu korzystaniu z wody opadowej podczas prac domowych, nie tylko sporo zaoszczędzimy, ale również przyczynimy się do ochrony środowiska. Istnieje wiele oryginalnych opcji pozwalających na wygodne gromadzenie deszczówki, zróżnicowanych w kwestii funkcjonalności oraz wyglądu, dlatego łatwo wybrać takie rozwiązanie, które najbardziej odpowiada naszym preferencjom.