Sprzedaż prowadzona w automatach


Lipiec 24, 2019 Dominika Bąk 0 Comment

W Stanach Zjednoczonych sprzedaż za pośrednictwem samoobsługowych maszyn, jest czymś naturalnym i ludzie kupują w nich dużo więcej produktów niż w Polsce. Koszty utrzymania takiego automatu są bardzo niskie, dlatego jest to atrakcyjna forma sprzedaży.

Co sprzedaje automat vendingowy?

automaty vendingowe sprzedażPierwsze maszyny samoobsługowej pojawiły się w Polsce już jakieś dwadzieścia lat temu. Głównie można w nich było kupić gorące napoje takiej jak kawa, herbata, czy czekolada. Potem ich asortyment zaczął się poszerzać i można było spotkać dużo nowsze modele automatów, które miały zróżnicowany asortyment. Automaty vendingowe sprzedaż prowadzą bez obecności człowieka, ponieważ posiadają specjalny system umożliwiający samodzielnie wybranie produktu i zapłacenie za niego. Maszyny wyglądają jak duże lodówki z przeszkolonymi przednimi ścianami, przez które widać jakie produkty możemy kupić. Jedynie automaty oferujące gorące napoje posiadają zabudowane ściany, ponieważ w środku znajduje się specjalny ekspres do zaparzania poszczególnych napojów. Z boku urządzenia znajduje się panel do dokonywania zakupów, który jest bardzo prosty w obsłudze. Nie musimy posiadać wyliczonej gotówki, ponieważ automat wydaje resztę, a ponadto można zapłacić za zakupy kartą płatniczą. W maszynach vendingowych kupimy batony, chipsy, ciastka, napoje w butelkach i puszkach, a nawet lody, ponieważ niektóre modele posiadają agregaty utrzymujące temperaturę wewnątrz na odpowiednim poziomie. Mogą one oferować jednocześnie różne rodzaje produktów.

Zakup automatu może sporym wydatkiem, ponieważ najtańsze modele kosztują około dziesięciu tysięcy złotych, a najdroższe maszyny swoją ceną sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Alternatywą jest możliwość wynajęcia, lub wydzierżawiania automatu.