Spalinowe opryskiwacze do ogródków


Maj 13, 2019 Zofia Wasilewska 0 Comment

Nawet trawnik powinien być od czasu do czasu nawożony. W przypadku domowych ogródków jest to jeszcze bardziej konieczne. Ale czym to robić? Prowadząc mały, przydomowy ogródek nie ma sensu inwestować w maszyny do oprysku. Można jednak zainwestować w opryskiwacz, który nosi się na plecach. Dzięki małemu silnikowi spalinowemu pryskanie może być niesamowicie łatwe i szybkie.

Dobry opryskiwacz o małej pojemności

opryskiwacz spalinowyCzęsto ogrodnicy korzystają z opryskiwaczy, które działają na podciśnienie. Lepiej jednak jest kupić opryskiwacz spalinowy, który wytwarza odpowiednie ciśnienie poprzez niewielką pompę w silniku. Taki opryskiwacz jest najlepszy nie z tego względu, że człowiek nie musi samodzielnie ruszać pompą. Zasięg, jaki można uzyskać dzięki takim silnikom jest bardzo duży, a to jest największa zaleta. W ten sposób nawóz może trafić nawet dziesięć metrów od nas. Każdy, kto ma niewielki ogródek zauważy, że nie trzeba więcej niż dziesięć minut, aby wykonać całą prace, jaką jest nawożenie. Takie opryskiwacze mają raczej małą pojemność, aby noszenie ich nie było zbyt problematyczne. Największy ma dwadzieścia litrów, lecz są takie, w których pojemność nie przekracza pięciu litrów. Jest idealny dla kobiet, które mają mniej siły od mężczyzn, a zajmują się domowymi ogródkami. Spalanie jest minimalne. Litr benzyny wystarczy, aby pracować przez długi czas.

Takie urządzenia są bardzo dobre, ponieważ uprawa ogródka dzięki temu staje się niesamowicie łatwa. Takie opryskiwacze kupimy w sklepach ogrodniczych oraz supermarketach budowlanych. Ich cena nie jest duża. Opryskiwacze są o wiele tańsze, niż na przykład kosiarki spalinowe. Dodatkowo opryskiwacz można kupić na raty, dzięki czemu nasz fundusz domowy nie odczuje tego zakupu pod żadnym względem.