Rewelacyjna siłownia na świeżym powietrzu


Maj 25, 2019 Stefan Mosiążek 0 Comment

 

Rok temu postanowiłam nieco więcej się ruszać i wobec tego pomysłu zapisałam się na siłownię. Nie byłam jednak jej częstym gościem ponieważ nieco krępowało mnie ćwiczenie przy innych, doświadczonych już osobach, ale także sama siłownia znajdowała się na drugim końcu miasta. Tej wiosny pojawiła się jednak całkiem ciekawa alternatywa.

Siłownie pod chmurką

zestawy street workoutWraz z przejściem na zdrowszą dietę wpadłam na to, aby jednocześnie dodać do swojego dnia codziennego odrobiny więcej ruchu. Niestety ta opcja nie wypaliła i zamiast chodzić na siłownię zaczęłam troszkę biegać, a troszkę ćwiczyć samej w domu. W przypadku ćwiczeń w domu sytuacja nieco komplikowała się przez wzgląd na sąsiadów. Nikt bowiem nie chce słuchać tupania nad głową lub pod dywanem, prawda?  Mój problem jednak po roku czasu rozwiązał się sam. Biegając swoją ulubioną trasą mijam duży park, który jakiś czas temu był remontowany. Ostatnio zauważyłam efekty tego remontu, a były nimi zestawy street workout. W moim małym mieście powstała całkiem pokaźna siłownia pod chmurką! Znajdowały się w niej nie tylko sprzęty typu atlas, orbitrek czy rowerek, ale także specjalne drabinki po których można było się wspinać. Wszystko wyglądało naprawdę profesjonalnie, a kiedy wypróbowałam takie ćwiczenia na świeżym powietrzu, wiedziałam, że staną się one dopełnieniem każdego mojego, dziś już codziennego, biegania.

Siłownia pod chmurką jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla osób początkujących, jak i tych zaawansowanych. Wszystko dlatego, że korzystając ze sprzętów obciążenie stanowi waga naszego ciała, a zatem nikt nie zrobi sobie tutaj krzywdy biorąc za dużo na klatę! Taka siłownia ma jeszcze jedną rewelacyjną zaletę: pamiętajmy, że nic lepiej nie dotlenia mózgu, jak ćwiczenia wysiłkowe na świeżym powietrzu.