Obrzeża do trawników


Październik 19, 2018 Katarzyna Mikołowska 0 Comment

Spacerując w parku lub też przechodząc ulicą obok zadbanych ogrodów bardzo często podziwiamy ich piękno. Ekscytujemy się idealnie ostrzyżonymi tujami, wyrównanymi żywopłotami oraz idealnie oddzielonymi od trawnika kwiecistymi rabatami. Pewnie nie raz zastanawialiście się, jak uzyskać taki efekt. Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta.

Obrzeża do trawników upiększą rabatę

obrzeża trawnikowePosiadacze ogrodów i małych przyblokowych ogródków zapewne nie raz spotkali się z tym problemem. Posadziliśmy piękną rabatę. Wydzieliliśmy idealny prostokąt na miejsce, gdzie ma się znajdować. Wszystko wygląda idealnie dopóki nie minie kilkadziesiąt dni. Niestety, nasz pięknie wycięty trawnik zaczyna się rozsiewać i rosnąć na terenie przeznaczonym dla kwiatów. W takich chwilach z pomocą przychodzą obrzeża trawnikowe. Są to pewnego rodzaju ograniczniki, które możemy zamontować w miejscach, gdzie chcemy, aby trawnik nie rósł, czyli przykładowo przy wspomnianej rabacie. Obrzeża trawnikowe ograniczają teren, który może zająć trawnik i wyznaczają granicę pomiędzy przepiękną rabatą składającą się z tulipanów i stokrotek, a żywozielonym trawnikiem. Co ciekawe, obrzeża trawnikowe posiadają więcej zastosowań. Nie są one przeznaczone jedynie do uzyskania pięknej rabaty. Takie ”ograniczniki” pomagają także wyznaczyć ścieżkę. Wystarczy zamontować je po obu stronach dróżki, a trawa z pewnością nie będzie zajmować terenu na ścieżkę przeznaczonego.

Jak widać, obrzeża trawnikowe są bardzo pomocne i użyteczne w naszych ogrodach. Nic więc dziwnego w tym, że popularność tych malutkich produktów tak bardzo rośnie. Warto także dodać, że obrzeża trawnikowe są niewidoczne dla otoczenia. Przechodnie zobaczą jedynie idealnie oddzieloną rabatę, czy też ścieżkę, a nie zauważą przydatnych ograniczników!