Legowiska do dużych psów


Maj 9, 2019 Oliwia Musiał 0 Comment

Psy to bardzo przyjacielskie zwierzęta, które uwielbiają towarzystwo człowieka. W zależności jak je wychowamy, to mogą mieszkać w domu, lub na podwórku w budzie. Miejsce do spania musi być suche i miękkie i dobrze żeby znajdowało się w ciepłym miejscu.

Z czego są wykonane legowiska dla psów?

legowisko dla psa dużegoPosiadając psa w domu, musimy się liczyć z tym, że trzeba wydzielić mu miejsce, w którym będzie spał i jadł. Jeżeli mamy go od szczeniaka, to trzeba go od samego początku uczyć jak powinien się zachowywać i gdzie może przebywać w ciągu dnia i nocy. Największy problem jest z dużymi psami, bo zajmują sporo miejsca, dlatego trzeba im zapewnić jakieś posłanie o odpowiednich rozmiarach. Legowisko dla psa dużego, to najczęściej komfortowy materac z podwyższonymi brzegami. W sprzedaży dostaniemy klasyczne posłania, wykonane z dość cienkiej pianki, albo ekskluzywne składające się ze specjalnej pianki dopasowującej się do kształtu ciała psa. Legowisko musi być na tyle duże, aby cały pies się zmieścił. Najlepsze są model, które od spodu posiadają materiał izolacyjny, który chroni psa przed zimnem, a także zabezpiecza przed wilgocią. Legowisko jest pokryte specjalnym materiałem niewchłaniającym wody, dlatego nawet jak się położy na nim mokry, to posłanie pozostanie suche. Miejsce do spania dla dużego psa, należy ustawić w miejscu, gdzie nie będzie nikomu przeszkadzać. Jeżeli nasz pupil nie wyobraża sobie spać nigdzie indziej jak w sypialni właściciela, to legowisko można postawić kącie pokoju.

Pies nie powinien spać na zimniej podłodze, gdyż może się przeziębić. Jeżeli decydujemy się na legowisko, to powinno ono być dobrej jakości, aby wystarczyło na wiele lat użytkowania. Ceny legowisk zaczynają się od około pięćdziesięciu złotych wzwyż i zależą od ich wielkości.