Dożylne uzupełnianie witaminy C


Sierpień 26, 2019 Dominik Sawicki 0 Comment

Nasz organizm wymaga systematycznego dostarczania nie tylko wody, ale także pożywienia wraz z którym trafiają niezbędne witaminy i minerały. Jednak pożywienie, to nie jedyne źródło mikro i makroskładników. W szpitalach i klinikach mają na to dużo szybszy sposób.

Kto nie może wykonać wlewu witaminy C?

witamina c dożylnie warszawaWitamina C jest jednym z najbardziej znanych antyoksydantów, który pomaga naszemu organizmowi walczyć z wolnymi rodnikami i wszelkimi wirusami i bakteriami, z którymi mamy kontakt każdego dnia. Jest ona popularnym kwasem askorbinowym, który głównie jest kojarzony z owocami cytrusowymi z cytryną na czele. Zanim witamina C z pożywianie trafi do krwiobiegu, musi minąć jakiś czas. Jeżeli chcemy znacznie szybciej osiągnąć zadowalające efekty, to konieczny jest wlew, czyli podawana witamina C dożylnie Warszawa jest miastem, gdzie wykonamy taką usługę w wielu klinikach. Ponieważ wszystko to co jemy trafia do żołądka, który trawi treść pokarmową i przesuwa ją dalej do jelit. To z nich większość składników jest wchłaniana do krwiobiegu, jest to dość długi proces. Dożylne podawanie witaminy C daje natychmiastowe efekty, bo pomijany jest cały układ trawienny. Jednak ta metoda posiada pewne przeciwwskazania i nie powinny jej stosować kobiety w ciąży, osoby z niewydolnością nerek, anemia, marskością wątroby, czy pacjenci poddawali dializoterapii. Wlew witaminy C znacznie wzmacnia organizm, działa przeciwzapalnie, obniża ciśnienie krwi, czy nawet hamuje namnażanie komórek rakowych. Lista korzyści jest bardzo długa.

Na zabiegi dożylnego podania witaminy C możemy się zapisać w jednej z wielu klinik, z których często korzystają sportowcy, ale też osoby dbające o swoje zdrowie. Jest to bezpieczny sposób na uzupełnienie braku witaminy C w organizmie każdego pacjenta.